%70 lityum pil yangın kazası, Kore'de yumuşak paket pillere atfediyor

November 4, 2021

%70 lityum pil yangın kazası, Kore'de yumuşak paket pillere atfediyor

 

Sanayi, Ticaret ve Enerji Bakanlığı ile Toprak, Altyapı, Ulaştırma ve Turizm Bakanlığı tarafından Kore Ulusal Meclisi'ne sunulan istatistikler, 2017'den bu yana Güney Kore'de meydana gelen 47 lityum pil yangın kazasının 33'ünün yumuşak trafik kazaları olduğunu gösteriyor. - paket pil paketleri ve kare şekilli pil paketleri.12 kutu, 2 kutu silindirik pil takımı.
 
Pil hücresi üreticileri açısından LG Energy ürünleri ile 32, Samsung SDI ürünleri ile 11, SK Innovation ile 1 ve diğer markalarla 3 kaza meydana geldi.
 
Pil kullanımı açısından, ESS sistemlerinde kullanılan lityum pillerin karıştığı 32, elektrikli araçlarda kullanılan lityum pillerin karıştığı 15 kaza meydana geldi.
 
Rapora göre, Güney Kore'de üretilen elektrikli otomobiller ve hidrojenle çalışan otomobiller ağırlıklı olarak yumuşak paket pil kullanıyor.Koreli pil üreticileri arasında, LG Energy ve SK Innovation, ağırlıklı olarak yumuşak paket piller üretiyor ve Samsung SDI, esas olarak kare piller üretiyor.
 
Şu anda, yumuşak paket piller küresel pazarda yükseliş eğilimi gösteriyor.2020 yılında kare ve silindirik hücrelerin payları sırasıyla %49,2 ve %23'tür.Yumuşak paket pillerin pazar payı 2018'de %14,4'ten 2020'de %27,8'e yükseldi ve bu neredeyse iki katına çıktı.
 
Güney Kore Ulusal Meclisi, lityum pil paketleme olasılığına ve yangın ve diğer güvenlik kazaları olasılığına dikkat etmeye başladı ve hükümet düzeyinde güvenlik standartlarını ve güvenlik sertifikası önlemlerini teşvik ediyor.
 
Şu anda, lityum pil hücrelerinin genellikle üç paketleme şekli vardır: polimer kabuklu yumuşak paket piller, metal kabuklu kare ve silindirik piller.Farklı ambalajların sıvı sızıntısı, yangın ve patlama güvenlik riskleri farklıdır ve hammadde ve proses gereksinimleri ile enerji yoğunluğu ve grup verimliliği gibi ana performans çok farklıdır.