Lityum demir fosfat pil takımının BMS arıza analizi yöntemi

September 9, 2021

Lityum demir fosfat pil takımının BMS arıza analizi yöntemi

 

 

Sistemde bir iletişim kesintisi veya anormal bir kontrol meydana geldiğinde, sistemin her bir modülünde alarm olup olmadığını ve gösterge ekranında alarm simgesi olup olmadığını gözlemleyin ve ardından olayı tek tek araştırın.
 
 
 
●Arıza Yeniden Üretim Yöntemi
 
 
 
Lityum demir fosfat akü paketlerine sahip bMS araçlarının arızaları, farklı koşullar altında farklıdır.Koşullar izin veriyorsa, sorunu doğrulamak için arıza mümkün olduğunca aynı koşullar altında yeniden oluşturulmalıdır.
 
 
 
●Hariç tutma yöntemi
 
 
 
Sistemde benzer bir girişim olayı meydana geldiğinde, hangi parçanın sisteme etki ettiğini belirlemek için sistemdeki her bir bileşen tek tek kaldırılmalıdır.
 
 
 
●Değiştirme yöntemi
 
 
 
Belirli bir modülde sıcaklık, voltaj, kontrol vb.'de anormallikler olduğunda, modül sorununu veya kablo demeti sorununu teşhis etmek için aynı sayıda diziyle modülün konumunu değiştirin.
 
 
 
●Çevre Denetimi Kanunu
 
 
 
Sistem görüntülenemediğinde, sistem başarısız olduğunda, derinlemesine düşünmek için acele etmemeliyiz, çünkü çoğu zaman bazı detayları görmezden geleceğiz.Her şeyden önce, bariz şeylere bakmalıyız: fişe takılıysa?Anahtar açık mı?Tüm teller bağlı mı?Belki de sorunun kökü burada yatıyor.
 
 
 
●Program yükseltme yöntemi
 
 
 
Yeni program yakıldıktan sonra sistem kontrolünde anormalliğe neden olan bilinmeyen bir hata oluştuğunda, hatayı çözmek için karşılaştırma için programın önceki sürümü yazılabilir.