Panasonic'in 4680 pili

November 4, 2021

Panasonic'in 4680 pili

 

4 Kasım'da Nikkei Asia'ya göre Panasonic CEO'su Tadanobu Matsushita, son röportajında ​​4680 pilin seri üretime yakın olduğunu ve gelecekte Tesla dışındaki şirketlere de tedarik sağlamayı düşündüğünü söyledi.
 
Matsushita Tadanobu Kazuo, 4680 pil teknolojisi hedefine temel olarak ulaşıldığını, ürün geliştirmenin temel olarak tamamlandığını ve kapasitesinin mevcut 2170 pilin yaklaşık beş katı olduğunu söyledi.4680 pilin seri üretimi yeni teknoloji gerektiriyor ve Panasonic Japonya'da aşamalı olarak piyasaya sürülecek yeni bir üretim hattı kuruyor.
 
2020'deki Tesla Pil Günü'nden önce Tesla, Panasonic ile görüştü.Maliyeti, aracın dengesini ve silindirik akünün getirdiği diğer olasılıkları inceledikten sonra, 4680'in bir araba aküsü olduğu doğrulandı.En uygun boyut.
 
Matsushita Tadanobu, Apple gibi diğer şirketlere 4680 pil tedarik edip etmeyeceği sorulduğunda, Tesla'nın Panasonic'in yakın bir ortağı olduğunu ve onlara pil tedarik etmenin bir numaralı öncelik olduğunu, ancak üretimde bir marj varsa, Tedarik'i düşüneceklerini söyledi. Apple gibi diğer şirketler.
 
Tesla şu anda dünyanın en çok satan elektrikli otomobil şirketidir ve gelişme eğilimi iyidir.Tek başına Tesla'nın siparişleri Panasonic'i daha büyük ölçüde besleyebilir.Ancak Tesla, tüm modellerinde 4680 pil kullanmıyor.Model 3, Model Y temel versiyonu ve yaklaşmakta olan 25.000 $'lık düşük maliyetli modelin tümü, ilk düşünce olarak maliyeti ortaya koyuyor.Onlar uzun vadede.Bir süre için daha ucuz lityum demir fosfat piller kullanılacaktır.
 
Yumurtalar tek sepete yerleştirilemez, Tesla çok tedarikçili bir strateji uygulayacak ve Panasonic de daha fazla müşteri arayacaktır.Akıllı elektrikli araç pazarında hala birçok değişken var.Big Apple'ın arabaları da önümüzdeki birkaç yıl içinde satışa sunulacak.Tesla şu anda rekabetçi olsa da ileride kalacağını söylemek zor.Panasonic, diğer şirketlerle işbirliği arayışında şüphesiz daha güvenlidir..
 
Ev araçları alanına ek olarak, kamyonlar da petrolden elektriğe yolculuğunu yaşıyor.Kamyon ağırdır, trafik ışıklarında çalıştırmak çok fazla gaza mal olur ve elektrikli kamyonların maliyeti çok daha düşüktür.Bununla birlikte, birçok kamyon uzun mesafeler boyunca sürekli olarak sürmek zorundadır.Lityum demir fosfat piller şu an için bu gereksinimi karşılayamıyor.Panasonic, daha fazla elektrikli kamyon için pil sağlamayı umuyor.Şu anda, lityum demir fosfat pil üretmeyi düşünmeyecektir.