18650 lityum pil paketi sürecinizin kilit noktaları nelerdir?

November 4, 2021

18650 lityum pil paketi sürecinizin kilit noktaları nelerdir?

 

 

18650 lityum iyon pil, piyasadaki en yaygın lityum iyon pillerden biridir, peki 18650 lityum iyon pilin PACK işlemiyle ilgili ana noktalar nelerdir?Hadi bir bakalım.
 
18650 lityum pil paketi süreci esas olarak PACK pil yapısına göre formüle edilmiştir.18650 lityum pil paketi işlem özelliklerinin çoğu benzerdir ve çoklu paralellikler ve çoklu dizilerle karakterize edilirler.18650 lityum pil paketi işlemi kendine özgü özelliklere sahiptir.En büyük özelliği esnek kombinasyondur.Sürekli siparişlerin çoğu yarı otomatik olarak tamamlanabilir.18650 lityum pil paketi sürecinin artık giderek daha akıcı hale geldiği düşünülebilir.Genel olarak, 18650 lityum pil PAKETİ pil paketi şunları içerir: 18650 pil hücresi, pil koruma levhası, bağlantı nikel levhası, kurşun nikel levha, yeşil kağıt aksesuarlar, yalıtım kağıdı, tel veya fiş teli, PVC dış ambalaj veya kabuk, çıkış (konektör dahil), anahtar anahtarı, Pil göstergesi, EVA, arpa kağıdı, plastik braket ve diğer yardımcı malzemeler birlikte PAKETİ oluşturur ve çoğu 18650 pil PAKETİ tipi bu işlem için uygundur.
 
18650 lityum pil paketi proses kalite özellikleri
 
1. İyi kalitede lityum pillerin kullanımı, iyi performans gösteren tek hücreler sağlamak için nitelikli ve istikrarlı tedarikçiler gerektirir.Tek hücreler bir dizi güvenlik testinden ve performans testinden geçmiş ve kalifiye olduktan sonra kullanılmıştır.
 
2. Pil, düşük iç direnç ve iyi bir tutarlılık gerektirir.14,8 V lityum pil paketleri veya diğer enerji depolama pil paketleri olsun, yüksek akım deşarj kapasitesi, platform, ısı dağılımı vb. sağlamak için düşük iç direnç sağlanmalıdır.
 
3. Pil yapısı havalandırmalı bir tasarıma sahiptir ve iki bitişik pil arasındaki mesafe 2 mm'den az değildir.Bu yapı, pilin plastik bir braket ile sabitlenmesini gerektirir.
 
4. PACK pil fabrikası, nokta kaynağı için oluklu nikel levhalar kullanır.Nikel levhaların boyutu, yüksek akım deşarjı gereksinimlerini karşılar.Nikel sac malzeme, düşük iç direnci garanti eder.Nokta kaynak makinesi, kararlı çalışmayı garanti eder.Kaynak iğneleri kaliteyi garanti eder.Operatörler eğitimli ve kalifiyedir.İş operasyonundan sonra, punta kaynağından sonra lehim bağlantılarının sağlam olup olmadığını kontrol edin.Ayrıca, titreşim önleme performansını doğrulamak için her ürün grubu için titreşim deneyleri yapılır.
 
5. Farklı pil grupları tipik bitmiş ürünlere dönüştürülür ve ömür testlerine tabi tutulur.Lityum pil PACK tasarım spesifikasyonu deneyimi özetlendiğinde, bitmiş pil ürünleri gerçek çevrim ömrünü elde etmek için çevrim testlerine tabi tutulur.
 
6. Pilin yüksek ve düşük sıcaklık performansını doğrulayın.Farklı PACK lityum pil üreticilerinin hücreleri, bitmiş ürünlere dönüştürülür ve gerçek deşarj eğrisini elde etmek için yüksek ve düşük sıcaklıklarda farklı deşarj oranlarında test edilir.