CATL, Hyundai otomobillerine güç pilleri sağlıyor

November 18, 2021

Tramway News: Yabancı basında çıkan haberlere göre CATL, Hyundai Motors'a güç pili tedarikine destek sağlamak için Güney Kore'de bir şube kurdu.Ningde dönemine yakın bir içeriden biri gazetecilere “durumun doğru olduğunu ve üçlü ve lityum demir fosfat pillerin tedarik edildiğini” açıkladı.

Güney Kore'de şube kurulması, CATL tarafından Japonya, Almanya, Amerika Birleşik Devletleri ve Fransa'dan sonra kurulan beşinci denizaşırı şubedir.

Konuya aşina olanlar, CATL'nin Güney Kore'de kurduğu şubenin kuruluş aşamasında bir yönetici ve iki çalışanı olduğunu ortaya çıkardı.İşin gelişmesiyle birlikte, CATL'nin Güney Kore şubesindeki çalışan sayısının artması bekleniyor.Konuya aşina olan kişiler, CATL'nin Güney Kore şubesinin ofisinin Seul'ün Gangnam Bölgesi'nde olduğunu da ortaya çıkardı.

Güney Kore'de birçok pil tedarikçisi var.LG Chem'in pil işinden bir yan ürün olan LG New Energy, elektrikli araç pillerinin önemli bir küresel tedarikçisidir.Zaten GM, Tesla, Hyundai ve diğer üreticilere tedarik sağlıyorlar.SK Açık ve Samsung SDI var.

Elektrikli araç akülerinin önemli bir küresel tedarikçisi olan CATL, Hyundai Motors'tan da sipariş aldı.Bu yılın Şubat ayında Güney Kore medyası, Hyundai Motor'un ikinci parti akü siparişini aldıktan sonra CATL'nin Hyundai Motor tarafından üçüncü parti akü tedarikçisi olarak seçildiğini bildirdi.